Buldozer Caterpillar D 6 T LGP

picture_as_pdf

picture_as_pdf

Tipi

Buldozer

Viti

2016

Shteti

Mbretëria e Bashkuar

Telefoni

+44 176 95......

Online: 2m 15d
  • Karakteristika
  • Përshkrimi
Karakteristika
Informacioni kryesor
MarkaCATERPILLAR
ID70567
Viti i prodhimit2016
Orët e makinerisë5494 orët
Përshkrimi

Rippers available at an additional cost. For the full inspection report please visit our website.

UNDERCARRIAGE

Shoe width

915mm

Shoe height

60mm, 90%

Shoes - any wear in trailing edge

Minimal

Rail height

127mm, 80 - 85%

Any sign of link failure

No

Average diamteter of pins and bushings

68mm, 80%

Have pins been turned on chains

No

Sprockets

Even wear, good condition. 70%

IDLERS

Left side front idler

65mm x 20mm, edges starting to turn over 60%

Left side rear idler

65mm x 20mm, edges starting to turn over 60%

Right side rear idler

65mm x 20mm, edges starting to turn over 60%

Right side first idler

65mm x 20mm, edges starting to turn over 60%

TOP ROLLERS

Left side 1st roller

194mm & 194mm, 100%

Right side 1st roller

194mm & 194mm, 100%

BOTTOM ROLLERS

Roller 1

L/H: 200mm, 80%. R/H: 202mm, 80%

Roller 2

L/H: 203mm, 80%. R/H: 202mm, 80%

Roller 3

Visual only 80%

Roller 4

L/H: 205mm, 80%. R/H: 204mm, 80%

Roller 5

L/H: 205mm, 80%. R/H: 205mm, 80%

Roller 6

L/H: 205mm, 80%. R/H: 205mm, 80%

Roller 7

Visual only, 80%

Roller 8

Visual only, 80%

Kërko informacion të detajuar
Shitësi

Red Bull Equipment Ltd

Red Bull Equipment Ltd

location_on

United Kingdom, Grossbritannien, Southampton

phone_iphone
language

www.redbullequipment.com/

access_time

Ora lokale e shitësit — 04:22

Personat e kontaktit
Louis Gibbings

Louis Gibbings

+44 0 1769...

Adam Gibbings

Adam Gibbings

English

+44 0 1769...


Kontakto shitësin

Politika e privatësisë

t1 test unit

U shtua te shenjat e referencës!
Duke klikuar çdo lidhje ose objekt në këtë faqe, ju bini dakord pa kushte dhe na autorizoni të përpunojmë të dhënat tuaja personale, përfshirë përdorimin e "cookies" dhe teknologji të tjera gjurmuese. Ato janë instaluar për të përmirësuar dhe personalizuar përvojën tuaj në këtë faqe interneti, në faqet tjera të internetit dhe faqet e internetit të reklamuesit të palëve të treta që bashkëpunojnë me ne. Edhe kompanitë tona partnere mund të ruajnë cookies në pajisjen tuaj ose të përdorin teknologji të ngjashme për grumbullimin dhe përpunimin e informacionit personal. Mësoni më shumë për mënyrën se si i trajtojmë informacionet tuaja private.